Volání naděje

www.volaninadeje.cz

 

Hlavní menu

VOLÁNÍ NADĚJE
KOMIKSY
PRO ŠKOLY
POHÁDKOVÁ CD
OSOBNOSTI
REFERENCE
TÁBORY PRO DĚTI
KONTAKT

Poslední články

Anketa

Stali jste se někdy obětí šikany?
ano, několikrát
34%
ano, jednou
33%
ne, nikdy
33%
Celkem hlasů: 19765
  Rychlé hledání

Preventivní průzkum

V únoru 2012 Občanské sdružení Volání naděje zrealizovalo preventivní průzkum, který zjistil, jaké aktuální problémy trápí dospívající děti a mládež základních a středních škol Moravskoslezského kraje. "Průzkum odhalil oblasti, na které je nutné zaměřit zvýšenou pozornost v rámci prevence kriminality a sociálně-patologických jevů. Jeho výsledky jsou velmi vypovídající, protože se jej zúčastnila téměř čtvrtina všech škol našeho kraje," řekl Bc. Patrik Hujdus, předseda organizace. Občanské sdružení se ptá například na to, kterým problematickým tématům se v rámci výuky s žáky a studenty školy věnují, zda-li mají dostatek preventivních materiálů a je-li jejich kvalita odpovídající dnešní moderní době.

Průzkum se uskutečnil v rámci projektu Prevence v komiksech, který finančně podpořila společnost ArcelorMittal Ostrava a.s. z programu REGIOGRANTY, firma Qualitop, s. r. o. a ostravský městský obvod Mariánské Hory a Hulváky.

Přínosem průzkumu není pouhé odhalení a popis zkoumaných potíží, ale hlavně také skutečnost, že na základě získaných informací vznikne zcela nový preventivní materiál v podobě výchovných komiksů, jejichž témata budou odpovídat třem v dotazníku nejčastěji zmiňovaným problémům dospívajících dětí a mládeže. Tento materiál získá zcela zdarma 100 škol Moravskoslezského kraje, které dotazník na webových stránkách www.volaninadeje.cz vyplnily mezi prvními.

Kompletní výsledky průzkumu jsou k dispozici ZDE a nebo ke stáhnutí ve formátu PDF.

Dotazník, který zástupci škol vyplňovali, je k dispozici na této stránce

Reportáž o průzkumu ve zprávách Hitrádia Orion - poslechnout.

Homepage                  Archiv článků                  Vyhledej článek                  Napište nám                  Registrace