Volání naděje

www.volaninadeje.cz

 

Hlavní menu

VOLÁNÍ NADĚJE
KOMIKSY
PRO ŠKOLY
POHÁDKOVÁ CD
OSOBNOSTI
REFERENCE
TÁBORY PRO DĚTI
KONTAKT

Poslední články

Anketa

Stali jste se někdy obětí šikany?
ano, několikrát
34%
ano, jednou
33%
ne, nikdy
33%
Celkem hlasů: 19763
  Rychlé hledání

Poprask v metru

Při focení komiksu s názvem Alkohol jsme o spolupráci poprosili Záchrannou službu Hlavního města Prahy.

V příběhu totiž šlo o to, že chlapec opil nezletilou dívku, která v metru omdlela. Bylo nutné, aby přijela Záchranná služba, dívce dala první pomoc a následně jí odvezla do nemocnice.

Protože podobnou věc jsme nemohli napodobit, poprosili jsme o pomoc skutečné záchranáře. Sanitka i s lékaři přijela k metru na stanici Dejvická, přičemž pánové seběhli po schodech dolů a inscenovali dávání první pomoci.

Vzhledem k tomu, že focení realizujeme v malém týmu, celá situace nevypadala jako domluvená, ale jako skutečná. Kolem nás se proto vytvořil hlouček zvědavých lidí, který si chvíli myslel, že zásah lékařů se odehrává doopravdy.

Že jde o domluvenou spolupráci a ne o skutečnost za chvíli ale všichni pochopili a s jistým pocitem úlevy se zvědavci rozešli.

Za pomoc při realizaci velmi děkujeme Záchranné službě Hlavního města Prahy a jejím zaměstnancům, kteří se focení účastnili.

Fotografie

záchranáři v akci_1 záchranáři v akci_2 záchranáři v akci_3

Související dokumenty

Policisté v akci
Bezdomovec hercem
Homepage                  Archiv článků                  Vyhledej článek                  Napište nám                  Registrace